Oprogramowanie do produkcji mebli, www.pro100.eu, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , tel. +48 (12) 623-75-57
Zobacz natychmiastową wizualizację.
Zaprojektuj dowolne wnętrze - kuchnię, salon, łazienkę, czy biuro...
Stwórz nowe meble od zera, lub zmień te z biblioteki.
Stwórz i zastosuj własne tekstury!
Pobierz i sprawdź wersję demo - za darmo!
pl en cz sk de ru es it hr ro lv

Program do projektowania mebli i aranżacji wnętrz: kuchni, łazienek, biur

PRO100 to najpopularniejszy w Polsce program do projektowania kuchni, łazienek, wnętrz biurowych, projektowania mebli i aranżacji dowolnych wnętrz.

Wersja 5 to lustra, połyski, błyszczące laminaty, regulacja koloru i kąta padania promieni słonecznych oraz wiele innych funkcjonalności w znacznie szybciej działającym programie.

Najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się w wersji 5 programu PRO100 to przede wszystkim zupełnie nowy moduł wizualizacji oparty o technologię OpenGL.
W praktyce oznacza to kolosalne przyspieszenie działania programu - obrót, skalowanie i edycja sceny bez przerw w wyświetlaniu tekstur oraz bardzo szybkie generowanie fotorealistycznej wizualizacji.

Wprowadziliśmy wiele nowych funkcjonalności, między innymi:
 • odbicia lustrzane o regulowanej intensywności, także w posadzkach i frontach
 • zupełnie nowy moduł wymiarowania, pozwalający na dowolne wymiarowanie elementów i wyświetlanie różnych warstw wymiarów
 • wprowadzenie dowolnej ilości konfigurowalnych kamer (widoków)
 • przyciąganie (snapowanie) elementów do siebie przy przesuwaniu
 • przyciaganie (snapowanie) elementów do siebiie przy ich skalowaniu
 • kopiowanie tekstur między elementami oraz otwieranie ich lokalizacji
 • konfigurowane odblaski światła, na przykład w ceramice
 • regulacja poziomu wygładzania krawędzi, znacznie zwiększającego jakość wizualizacji
 • efekty nierówności materiałów, doskonałe do kafelków
 • regulowany efekt połysku, świetnie oddający gładkość materiałów
 • poświaty dla źródeł światła, zwiększające fotorealizm oświetlenia
 • regulowane natężenie światła słonecznego, oddające warunki pogodowe
 • regulacja barwy i kierunku światła słonecznego, pokazująca porę dnia
 • regulowane natężenie światła rozproszonego, doświetlającego wnętrze
 • dobór natężenia każdego źródła światła - oddaje moc poszczególnych punktów,
 • konfiguracja barwy i kąta świecenia źródeł światła, odpowiadająca jego rzeczywistym parametrom
 • predefiniowane schematy własności materiałów, ułatwiające ich dobór w projekcie
 • zmiana poziomu przezroczystości materiału, doskonała dla np. luksferów
 • efekt fluorescencji, doskonały np. dla ekranów telewizyjnych
 • zaawansowane narzędzia wyrównywania elementów, np. wyśrodkowanie
PRO100 to program stworzony "dla Meblarzy, pod dyktando Meblarzy". Jest to całkowicie samodzielny, prosty w instalacji i przyjazny Użytkownikowi program, którego zadaniem jest ułatwić pracę stolarza, projektanta, montażysty. Nazwa PRO100 (czyt: prosto) to dewiza autorów programu w zakresie łatwości i intuicyjność obsługi programu, nie rezygnując z wyskokiej jakości i funkcjonalnośći Produktu. Praca z programem odtwarza proces tworzenia rzeczywistego mebla. Użytkownik operuje elementami mebla (formatkami) układając je w wirtualnej przestrzeni, zupełnie tak jak w rzeczywistości. Używając programu można projektować własne biblioteki elementów, gotowych mebli i materiałów lub korzystać z dołączonych do standardowej instalacji. Program PRO100 jest uniwersalnym narzędziem wspomagającym producentów i projektantów wszelkich typów mebli - kuchennych, biurowych, pokojowych, przemysłowych, laboratoryjnych etc. Uniwersalność PRO100 potwierdza użytkowanie go również przez projektantów laboratoriów, kominków a nawet placów zabaw(!).

Większość operacji związanych z projektowaniem realizuje się szybko i łatwo za pomocą myszki - jak w zabawie klockami. Dodatkowym ułatwieniem jest zbiór pasków narzędziowych zawierających jakże przydatnych projektantowi narzędzi takich jak np: dosuwanie, pozycjonownie, wyrównywanie, obroty. Każdy element występujący na scenie projektu ma własne okno właściwości, gdzie w sposób precyzyjny możemy nadawać mu określone cechy: nazwę, wymiary, rodzaj materiału, przyporządkowanie do określnych grup raportów, cenę itp. Całość stanowi potężne narzędzie wspomagające projektanta w jego pracy.

Aranżowane wnętrze można oglądać w siedmiu rzutach (także w rzucie perspektywicznym). W odpowiednich rzutach projektu program pozwala na automatyczne wymiarowanie projektowanego wnętrza. Pracę ułatwia pięć trybów wyświetlania projektu: szkielet, szkic, kolory, tekstury oraz pełna, realistyczna wizualizacja. Dla każdego z trybów można również niezależnie wykorzystywać efekty graficzne takie jak: półprzezroczystość, konturowanie i cieniowanie. Wszelkie wprowadzane zmiany są natychmiast uwzględniane we wszystkich modułach programu - od zestawienia elementów, poprzez cennik - aż do wszystkich trybów wizualizacji łącznie z realistyczną. Aranżacja pomieszczenia trwa kilkanaście minut. Na każdym etapie pracy możemy dowolnie modyfikować używane w projekcie moduły, błyskawicznie dodawać i usuwać uchwyty, półki czy całe meble. Jednym kliknienciem myszki zmieniać kolorystykę całego lub części projektu. Szybkość i łatwość obsługi, oraz widoczne natychmiast efekty pracy czynią z programu PRO100 idealne narzędzie do bezpośredniej pracy z Klientem.

Po zakończeniu projektowania możliwe jest przeniesienie jednym kliknięciem zestawienia formatek do programu Nowy Rozkrój i zoptymalizowanie rozrysu potrzebnych nam elementów na płytach.

Korzystanie z PRO100 nie wiąże się z jakimikolwiek dodatkowymi czy ukrytmi opłatami. Przejrzysta polityka upustów dla stałych Klientów i oraz zupełna jasność w zakresie pobieranych opłat powoduje, że Klienci darzą sympatią Firmę i co za tym idzie nasze produkty.
PRO100 to program dla każdego przedsiębiorcy działającego w szeroko pojętej branży meblarskiej.
Program umożliwia projektowanie mebli "od zera" generując specyfikacje produkcyjne, pozwala na projektownie dowolnych wnętrz (kuchnie, salony, łazienki, biura...) przy pomocy zawartych w bibliotece mebli oraz sprzętów, projektowanych w danym momemncie zgodnie z fantazją Klienta i Projektanta. PRO100 umożliwia prawdziwie nowoczesną komunikację między sprzedawcą i producentem - przesyłając plik projektu przekazujemy wszystkie zawarte w nim informacje wraz z komentarzami. PRO100 to rozwiązanie zaprojektowane dla branży meblowej - tak dla małych rodzinnych (nawet jednoosobowych firm), jak i dla dużych struktur produkcyjno handlowych. Prosimy zapoznać się listą referencyjną.

PRO100 w kilku zdaniach to:
 • możliwość projektowania dowolnych wnętrz (kuchni, salonów, łazienek, biur...)
 • możliwość pracy bezpośrednio w trójwymiarze (a nie tylko w planie)
 • natychmiastowa wysokiej jakośći wizualizacja
 • siedem widoków sceny i różnorodne tryby wyświetlania
 • niespotykana łatwość i szybkość obsługi
 • możliwość generowania dowolnych wydruków
 • możliwość tworzenia własnych bibliotek mebli
 • możliwość tworzenia własnych bibliotek materiałów (tekstur)
 • dopasowanie programu do potrzeb użytkownika
 • precyzyjna wycena pozwalającą na ofertowanie i kontrolę sprzedaży
 • raporty produkcyjne (lista formatek, elementów i zużycie materiałów)
 • możliwość współpracy z programem Nowy Rozkrój
 • samodzielność aplikacji
 • możliwość bezpłatnego przetestowania wersji demo
PRO100 występuje w dwóch wersjach: Pełnej i Salonowej.
Różnią się między sobą jedynie możliwością edycji i tworzenia własnych brył w bibliotekach (katalogach) mebli i elementów: wersja Pełna posiada taką możliwość, w wersji salonowej tworzenie i edycja bibliotek jest zablokowane.
Dlatego wersja pełna kupowana jest najczęściej jako pierwszy program przez producentów mebli, którzy chcą mieć możliwość łatwego wprowadzenia do bibliotek swoich wyrobów lub szybkiego modyfikowania istniejących.

  pełna salon demo
Wizualizacja      
fotorealizm + + +
rzuty prostokątne + + +
wymiarowanie + + +
eksport obrazu + +  
Edycja      
edycja kształtu + + +
elementy/meble nietypowe + + +
budowanie mebla + + +
odczyt projektu + + +
zapis projektu + +  
wydruk projektu + +  
Zestawienia produkcyjne      
lista formatek + +  
lista elementów + +  
zużycie materiałów + +  
eksport do Nowego Rozkroju + +  
Biblioteki      
biblioteki standardowe + + +
modyfikacja bibliotek +    
dodawanie elementów do biblioteki +    
Wycena      
automatyczna wycena + +  
edycja cenników +    
wiele cenników + +  
własne pozycje wyceny + +  
Bezpieczeństwo      
kopie bezpieczeństwa + +  
odzyskiwanie projektów + +  
automatyczny zapis + +  


Wersja salonowa, bez możliwości edycji bibliotek, kupowana jest najczęściej jako wyposażenie salonów sprzedaży, również nie bedących własnością producenta: producent, wyposażając salon w wersje salonową zamiast pełnej ma gwarancję, że programem sprzedawane będą wyłącznie meble z jego oferty, obecne w bibliotece jaką przekazuje do salonu. Zablokowanie konkretnych elementów biblioteki (np. przed zmianą rozmiarów) dodatkowo powoduje eliminację błędów związanyh z samowolą projektanta. To samo dotyczy możliwości zablokowania cenników - producent mebli może, choć nie musi narzucić ceny na meble w bibliotece.

Oczywiście wersją pełną można stworzyć biblioteki do wersji salonowej wraz z wyceną.

Wersja Pełna PRO100 pozwala na pełną swobodę Projektanta.
Wersja Salonowa PRO100 doskonale chroni interesy Producenta.
 • system operacyjny: Microsoft Windows Vista, Windows7, Windows8, Windows 10
 • dedykowana karta graficzna: NVIDIA GeForce 9600 albo ATI Radeon X1900 lub lepsze *
 • przestrzeń na dysku: ok. 2GB (zależnie od wielkości bibliotek)
 • napęd DVD do instalacji programu
 • port USB
* podane zostały wymagania kart graficznych niezbędnych do uzyskania wszystkich zaawansowanych efektów wizualizacji. Komputery wyposażone w zintegrowane układy graficzne (np. laptopy wyłącznie z układami Intel GMA) mogą nie wyświetlać poprawnie wszystkich efektów.
Pobierz darmową wersję
Aktualne wersje
PRO100 5.45
Nowy Rozkrój 7.16